[Update 29.10] Alegeri reprezentanți studenți în cadrul structurilor decizionale ale FMI/UB

Rezultate turul 3

Rezultatele turului 3 de alegeri pot fi accesate aici.

Vot 29 octombrie (Turul 3)

Invităm studenții de anul I Matematică și Informatică să-și verifice mail-ul instituțional pentru a participa la turul 3 de vot!

Votul se va face pe platforma online de votare. Pentru mai multe detalii despre procesul de votare, puteți accesa Ghidul de Vot Electronic.

Comisia Electorală prezintă în mod constant statistici despre numărul de alegători pentru fiecare poziție aici.

Rezultate turul 2

Rezultatele turului 2 de alegeri pot fi accesate aici.

Vot 27 octombrie (Turul 2)

Invităm studenții să-și verifice mail-ul instituțional pentru a participa la turul 2 de vot!

Rezultate turul 1

Rezultatele turului 1 de alegeri pot fi accesate aici.

Vot 25 octombrie (Turul 1)

Invităm studenții să-și verifice mail-ul instituțional pentru a participa la turul 1 de vot!

Votul se va face pe platforma Helios. Pentru mai multe detalii despre procesul de votare, puteți accesa Ghidul de Vot Electronic.

Comisia Electorală prezintă în mod constant statistici despre numărul de alegători pentru fiecare poziție aici.

Dezbatere electorală

În timpul campaniei electorale, vă invităm să cunoașteți candidații pentru rolurile de studenți reprezentanți în structurile decizionale ale UB prin participarea la Dezbaterea electorală organizată de ASMI pe MS Teams, astazi, 22 octombrie, la ora 20:00, urmând să primiți link-ul de conectare pe grupurile oficiale de WhatsApp. Acesta se va desfășura astfel:

• Între orele 20:00 și 21:00 va avea loc dezbaterea moderată pentru posturile de studenți reprezentanți unde sunt cel puțin doi candidați;
  • Începând cu ora 21:00 se va desfășura o sesiune de Q&A cu toți candidații, unde studenții le vor putea adresa acestora întrebări.

Pentru mai multe detalii urmăriți pagina de Facebook a evenimentului: https://fb.me/e/O50rJBN4

Campanie

Perioada depunerii candidaturilor s-a încheiat, prin urmare putem da startul campaniei electorale!

Candidații pentru posturile de student reprezentant în cadrul structurilor decizionale ale Universității din București:

Pentru Consiliul Facultății de Matematică și Informatică:

• Reprezentant anul I licenţă pentru Matematică și Informatică: Asăvoaei Bianca Gabriela, Ivan Bogdan, Mădescu Sandra;
  • Reprezentant anul II licenţă Matematică: Fînariu Sebastian, Sorescu Mihai;
  • Reprezentant anul II licenţă Informatică: Lăzăroiu Teodora Bianca, Mihai Radu Ioan, Zăvoiu Andreea Ștefania;
  • Reprezentant anul III licenţă Matematică: Bădescu Mădălina Mihaela;
  • Reprezentant anul III licenţă Informatică: Nanu Alexandra;
  • Reprezentant Calculatoare și Tehnologia Informației anii I și II: Antonescu Cristina Andreea;
  • Reprezentant Calculatoare și Tehnologia Informației anii III și IV: Nicoi Alexandru;
  • Reprezentant al tuturor celor trei cicluri de studii (licenţă, master, doctorat), cursuri de zi şi ID/IFR: Păun Liviu – Dumitru.

Pentru Senatul Universității din București (două locuri):

• Bouruc Petru – Liviu, Dawod Paul, Ivan Bogdan, Mădescu Sandra.

Invităm studenții facultății să participe la dezbaterea online organizată de ASMI, care va avea loc pe 22 octombrie, pentru a înțelege perspectivele candidaților și a vota cu înțelepciune. Mai multe detalii disponibile pe: https://fmi.unibuc.ro/studenti/studenti-reprezentanti/

Multă baftă tuturor!