Sari la conținut

Conducerea Facultății de Matematică și Informatică

Informări Consiliul Facultății

Consiliul FacultățiiSenatDepartamenteCentrul ID/IFR

Biroul de conducere al Consiliului Facultății de Matematică și Informatică

  1. Prof. dr. Ioana Leușteandecan
  2. Conf. dr. Paul Iroftiprodecan pentru cercetare, informatizare, coordonare departament IT, relația cu mediul de afaceri
  3. Conf. dr. Cătălin Gherghe – prodecan pentru activitate didactică, resurse umane, relația cu mediul preuniversitar
  4. Lect. dr. Alexandru Amărioareiprodecan pentru acreditări, internaționalizare, practică, raportări anuale
  5. Lect. dr. Anca Dobrovățprodecan pentru studenți, internaționalizare, practică, licență, admitere

Membrii Consiliului Facultății de Matematică și Informatică

  1. Prof. dr. Daniel Bulacu
  2. Prof. dr. Sorin Dăscalescu
  3. Prof. dr. Liviu Dinu
  4. Prof. dr. Florentin Ipate
  5. Prof.dr. Radu Ionescu
  6. Prof. dr. Ioana Leuștean
  7. Prof. dr. Liviu Marin
  8. Prof. dr. Andrei Păun
  9. Prof. dr. Ionel Popescu
  10. Prof. dr. Alin Ștefănescu
  11. Prof. dr. Sorin Stupariu
  12. Conf. dr. Bogdan Alexe
  13. Conf. dr. Cristian Cazacu
  14. Conf. dr. Cătălin Gherghe
  15. Conf.dr. Paul Irofti
  16. Conf. dr. Marius Popescu
  17. Conf.dr. Dumitru Stamate
  18. Conf.dr. Marius Vlădoiu
  19. Lect.dr. Alexandru Amărioarei 
  20. Lect.dr. Sergiu Nisioi
  21. Lect.dr. Ștefan Popescu
  22. Lect.dr. Miron Stanciu
  23. Lect. dr. Florentina Suter
  24. Stud. Gheorghe Daniel Bîrsan, gheorghe-daniel.birsan@s.unibuc.ro (Anul I Matematică și Informatică)
  25. Stud. Georgiana Prisacaru, georgiana.prisacaru@s.unibuc.ro (Anul II Matematică)
  26. Stud. Alexandru Cristian Ingeaua , alexandru-cristian.ingeaua@s.unibuc.ro (Anul II Informatică)
  27. Stud. Carolina Andreea Costache, carolina-andreea.costache@s.unibuc.ro (Calculatoare și Tehnologia Informației Anii I și II)
  28. Stud. Evelyn Andreea Băcioiu, evelyn-andreea.bacioiu@s.unibuc.ro (Anul III Matematică)
  29. Stud. Bogdan Ivan, bogdan.ivan@s.unibuc.ro (Anul III Informatică)
  30. Stud. Timotei Andrei, timotei.andrei@s.unibuc.ro (Calculatoare și Tehnologia Informației Anii III și IV)
  31. Stud. Mihai Sorescu, mihai.sorescu2@s.unibuc.ro (Toate ciclurile de studii – licenţă, master, doctorat)

Reprezentanții Facultății de Matematică și Informatică în Senatul Universității din București

  1. Prof. dr. Liviu Dinu
  2. Prof. dr.  Ioana Leuștean
  3. Prof. dr. Andrei Păun
  4. Prof.dr. Alexandru Popa
  5. Prof.dr. Ionel Popescu
  6. Conf. dr. Cătălin Gherghe
  7. Conf.dr. Paul Irofti
  8. Stud. Liviu Bouruc, petru.bouruc@s.unibuc.ro (Anul II Master Data Science)
  9. Stud. Eric Morosan, eric-alexandru.morosan@s.unibuc.ro (Anul III Informatică)

Directori de departament

Membrii Consiliului Departamentului de Matematică

  1. Prof.dr. Marian Aprodu
  2. Prof.dr. Sorin Dăscălescu
  3. Prof.dr. Liviu Marin
  4. Prof.dr. Ionel Popescu
  5. Prof.dr. Liviu Ornea 

Membrii Consiliului Departamentului de Informatică

  1. Prof. dr. Florentin Ipate
  2. Prof. dr. Ioana Leuștean
  3. Prof. dr. Alin Ștefănescu
  4. Conf. dr. Bogdan Alexe
  5. Conf.dr. Paul Irofti
  6. Conf. dr. Marius Popescu
  7. Lect.dr. Sergiu Nisioi

Coordonator Centru ID/IFR

Lect. dr. Florentina Suter


Conducerea Facultății de Matematică și Informatică 2019-2023