Admitere Licență 2021 – locuri în beneficiul SRI

• Candidații care participă la preselecția organizată de Serviciul Român de Informații (detalii aici) se pot înscrie și la celelalte locuri scoase la concurs de Facultatea de Matematică și Informatică. În aplicația de înscriere, pentru fiecare domeniu (Matematică, Informatică, Calculatoare și Tehnologia Informației), candidații vor putea opta pentru locuri SRI, locuri la buget și locuri la taxă și vor fi solicitați să indice o listă de priorități. Candidații vor concura cu media de admitere specifică fiecărui domeniu la toate opțiunile (domeniu / formă de finanțare) și vor fi clasati conform metodologiei Facultății de Matematică și Informatică.
  • Candidații care au urmat studii de licența cu finanțare de la bugetul de stat pot ocupa locurile în beneficiul SRI numai dacă achită contravaloarea serviciilor de care au beneficiat.