Workshop for Young Researchers in Mathematics (WYRM), 19-20 mai 2022

Vă invităm la cea de-a 11-a ediție a „Workshop for Young Researchers in Mathematics” (WYRM), organizat de Institutul de Matematică „Simion Stoilow” al Academiei Române (IMAR), Facultatea de Matematică și Informatică a Universității Ovidius din Constanța și Institutul de Matematică „Octav Mayer” (IMOM) al Academiei Române, Filiala Iași.

Comitetul de organizare al WYRM 2022 este format din Cristina Anghel (University of Geneva & IMAR), Rodica Dinu (University of Konstanz & IMAR), Alexandra Melnig (Universitatea Al. I. Cuza & IMOM) și Remus Radu (IMAR).

Workshopul va fi în format hibrid sau online în perioada 19-20 mai. Dacă evoluția pandemiei ne va permite, workshopul se va ține în format hibrid, care să permită atât participarea în persoană, cât și online, pe Zoom.

Ca și până acum, vor fi două secțiuni:

• Algebră, Geometrie, Teoria Numerelor, Topologie;
  • Ecuații Diferențiale, Analiză, Matematică Aplicată;

cu 6-8 prezentari pe zi/secțiune.

Linkul pentru înscriere este https://fmi.univ-ovidius.ro/cercetare/wyrm2022/

Etichete: