Sari la conținut

Selectie mobilitate de predare Erasmus+ 2021-2022 la Mississippi State University din SUA

Update: Castigatorul selectiei este Prof. Dr. Ion Mihai

Conducerea Universitatii din Bucuresti a decis în sedința BECA din 28.03.2022,  lansarea selecției pentru o mobilitate de predare la Mississippi State University, SUA, pentru anul academic 2021-2022.

Documente:

a) CV intr-o limba straina

b) Plan de predare provizoriu pentru stagiul de mobilitate

c) Dovada participarii la activitati in Programul Erasmus

Calendar

1. Depunerea documentelor se va face pana pe 1 mai 2022 (ora 20:00) la adresa de email a presedintelui comisiei: anca.dobrovat@fmi.unibuc.ro
  2. Selectia se va face pe baza dosarelor, iar rezultatele finale vor fi afisate pana pe data de 3 mai (ora 12:00).
  3. Contestatiile se pot depune in 24 de ore de la afisarea rezultatelor (pe adresa de e-mail a presedintelui comisiei).

Componenta comisiei de selectie este:

1. Presedinte: Lect. Dr. Anca Dobrovat
  2. Membru: Conf. Dr. Ciprian Paduraru
  3. Membru: Lect. Dr. Dumitru Stamate

Ponderea criteriilor de selecție este următoarea:
1. Curriculum vitae – punctaj de la 1 la 5, 5 reprezentând maximum.
2. Plan de predare – punctaj de la 1 la 5, 5 reprezentând maximum.
3. Participarea la activități în Programul ERASMUS (inițiere de acorduri bilaterale, consiliere studenți,
participare la selecția studenților) – punctaj de la 1 la 5, 5 reprezentând maximum.

EnglishRomanian