Concursul MateInfoUB: Etapa II – Matematică

• Proba se va susține duminică, 22.05.2022, începând cu ora 10, la Facultatea de Matematică și Informatică. Accesul în clădire se va face pe la intrarea principală (vezi adresa aici), în intervalul 09:00 – 09:30, pe baza documentelor de identitate (carnet de elev/adeverință student/copie diplomă BAC și carte de identitate). După ora 09:30 niciun concurent nu mai poate intra în sala de concurs.
  • Listele alfabetice cu repartiția candidaților în fiecare amfiteatru, pentru etapa a II-a, pot fi cosultate aici, iar diagramele aici. Datorită numărului mare de confirmări, comisia a decis să nu coboare punctajul minim sub 120 puncte.
  • Regulamentul etapei II, secțiunea matematică, poate fi consultat aici.

Mai multe detalii cu privire la concursul MateInfoUB, ediția a II-a, pot fi consultate accesând pagina concursului.

Etichete:
EnglishRomanian