CAZARE 2021 – 2022 – PRECIZARI IMPORTANTE DIN PARTEA RECTORATULUI UB

Pentru a crește gradul de protecție al studenților în contextul epidemiologic  actual, studenții care urmează să solicite sau care deja au solicitat un loc de cazare în căminele Universității din București pentru perioada anului universitar 2021-2022, vor completa, în funcție de anul de studii, formularul privind situația individuală a vaccinării împotriva Covid 19, astfel:

Studenții care nu vor face dovada vaccinării cu schema completă sau a imunizării prin boală vor fi considerați ca fiind nevaccinați.

Formularul trebuie completat de toți studenții care solicită un loc de cazare până la data de 21.09.2021.

Vom reveni cu detalii referitoare la perioada de repartizare efectiva a locurilor: 23 – 24 septembrie.