Admitere master 2020 – confirmarea locurilor

Confirmarea locurilor la buget

• Candidații care au absolvit FMI în iulie 2020 și au actele de studii în facultate, pot confirma online, urmând să depună dosarul fizic în luna septembrie; emailul de confirmare trebuie sa fie trimis pe adresa secretariat@fmi.unibuc.ro, sa contina subiectul  “Confirmare buget FMI” numele candidatului si programul la care a fost admis. Pentru confirmarea locurilor la buget, toți ceilalți candidați trebuie să depună fizic dosarul de înscriere, care va contine numai diploma/adeverinta de licenta in orginal si o copie dupa cartea de identitate (dosarul complet poate fi depus in luna septembrie).
  • În atenția candidaților de pe listele de așteptare la buget: candidații care doresc sa participe la reclasificări, în eventualitatea eliberării unui loc la buget, trebuie să depună fizic dosarul de înscriere. Pentru abslovenții FMI din iulie 2020 este suficient sa trimită emailul de confirmare.
  • Un candidat poate fi admis la un singur program de master pe locuri finanţate de la buget.
  • Programul confirmarilor: 30.07 (14.00-16.00), 31.07(9.00-16.00), 1.08(9.00-14.00).

Confirmarea locurilor la taxă

• Emailul trebuie trimis in: 30.07- 01.08.2020 (pana la 24.00)
  • La redistribuirea locurilor la taxa pot participa toți candidații, indiferent dacă au fost declarați inițial “admiși” pe un loc cu taxă sau “în așteptare” pe locurile subvenționate.
  • Un student poate urma concomitent cel mult două programe de studii, indiferent de ciclul universitar.
  • Candidaţii care doresc să concureze pe locuri cu taxă, trebuie să trimită pe secretariat@fmi.unibuc.ro un  email, respectând următoarelor cerinţe:
    • adresa de email folosita pentru confirmare să fie cea cu care s-au înscris în aplicaţia de admitere a FMI;
    • să conţină numele complet;
    • să conţină numarul tranzactiei prin care s-a efectuat plata online la  adresa  https://po.unibuc.ro/studiu_master.php sau să ataşeze chitanţa de plată a taxei de confirmare a locului (detalii in metodologie, capitolul “Taxe”);
    • să conțină subiectul “Confirmare Taxa Master”
  • emailul să fie trimis in perioada afisata in calendar: 30.07- 01.08.2020
  • Continut email de confirmare:
    • NUME (cu initiala tatalui):
    • PROGRAMUL DE MASTER PENTRU CARE CONFIRMĂ LA TAXĂ
    • TRANZACTIE UB: numar tranzactie / TRANSFER BANCAR (cu dovada atasata)
    • Am candidat la buget: DA/NU
  • Taxa de confirmare a locului se poate plăti:
    • a) online, la adresa https://po.unibuc.ro/studiu_master.php
    • b) prin transfer bancar în contul deschis de Universitatea din București (cod fiscal 4505502) la Banca Comercială Română sector 5, Cod IBAN RO75RNCB0076010452620316, pentru Masterele cu frecvență,
    • c) prin transfer bancar în contul deschis de Universitatea din București (cod fiscal 4505502) la Banca Comercială Română sector 5, Cod IBAN: RO65RNCB0076010452620108, pentru Masterul cu frecvență redusă, Baze de date și tehnologii software
  • Suma de 800 lei reprezintă un avans din taxa de școlarizare pentru anul universitar 2020-2021.
  • Candidații care vor sa urmeze doua domenii SIMULTAN trebuie să plătească taxa de confirmare a locului pentru fiecare dintre acestea, să ataşeze chitanţa(-ele) si sa trimita o cerere in format liber in care specifica domeniile pe care doreste sa le urmeze.