Comunicări științifice studențești

ORGANIZEAZĂ

Prima sesiune de

Comunicări științifice pentru studenți

Programul sesiunii de comunicări științifice se găsește aici.

Cartea cu rezumate a sesiunii de comunicări științifice se găsește aici.

• Cine poate participa?

• Orice student de la licență, master sau doctorat.
    • Studenții de la licență și master se pot înscrie completând acest formular.
    • Studenții de la doctorat se pot înscrie completând acest formular.
    • Vă puteți înscrie până pe data de 1 mai 2021, ora 23:59.
  • Când va avea loc?

• 8 mai 2021
  • Unde va avea loc?

• Evenimentul va avea loc online, pe platforma Teams.
  • Care va fi tematica?

• Vor fi două secțiuni:
      • Matematică
      • Informatică
  • Care este scopul?

• Prezentarea lucrărilor cu preocupări științifice teoretice sau empirice
  • Premii?

• Se vor acorda 6 (șase) premii în valoare totală de 6.000 de lei celor mai bune lucrări susținute la sesiunea de comunicări științifice studențești.
    • Premiile vor fi distribuite astfel: pentru ambele domenii (Matematică sau Informatică) câte unul pe ciclu de învățămînt (licență, master sau doctorat) astfel rezultând 6 premii în total. Fiecare premiu va avea valoarea de 1.000 de lei.
  • Alte detalii suplimentare?

• Orice lucrare cu preocupări științifice teoretice sau empirice este bine venită!
    • Nu este nevoie de un rezultat nou, nu trebuie să fie articole de cercetare.
    • Orice idee mai interesantă este binevenită! Este doar un prim pas spre a încuraja studenții spre cercetare.

Este o ocazie perfectă pentru studenții care urmează să susțină licența sau lucrarea de disertație să își facă încălzirea.