Microsoft Student Partners

Concurs de aplicaţii pentru Windows Phone 7

by Manuela-Simona Cojocea on Dec.21, 2011, under Concursuri

În luna noiembrie a anului acesta, odata cu primul laborator de Windows Phone 7 am anunţat un concurs de aplicaţii pentru Windows Phone 7. Cu toate ca termenul limită iniţial a fost 20 decembrie 2011, am decis să extindem acest termen pentru a vă da ocazia să lucraţi la aplicaţiile voastre şi pe perioada vacanţei.

De aceea, noul termen limită(final de această dată!) este 5 ianuarie 2012. Vă reamintim condiţiile concursului în speranţa că tot mai mulţi studenţi vor profita de vacanţă pentru a învăţa să dezvolte aplicaţii pentru Windows Phone 7. Aşadar, condiţiile sunt:

• Persoanele eligibile sunt studenţi/masteranzi la Facultatea de Matematică şi Informatică, Universitatea Bucureşti
  • Au creat o aplicaţie WP7 şi au publicat-o în Marketplace, folosind un voucher de student(pentru solicitări de vouchere scrieţi la adresa de e-mail msp@fmi.unibuc.ro )
  • Şi-au declarat intenţia de a participa la concurs printr-un e-mail la msp@fmi.unibuc.ro în care au descris, pe scurt, aplicaţia pe care au creat-o(este necesar şi un link către aplicaţia publicată în Marketplace)

(Voucherele se pot solicita şi fără a participa la concurs!)

Pentru cei care nu au materiale de studiu le pot solicita la aceeaşi adresă de e-mail.

Vă încurajăm să participaţi la concursul de aplicaţii pentru WP7 pentru că premiul pus în joc este un smartphone cu Windows Phone 7. Pentru ca acest premiu să fie acordat este nevoie ca cel puţin 7 aplicaţii valide să fie înscrise în concurs. În caz contrar, se va acorda un alt premiu, ceva mai modest,  pe care îl vom anunţa ulterior.

Fiecare student poate participa la concurs cu oricât de multe aplicaţii, fiecare dintre ele aducându-i o şansă către marele premiu. Jurizarea va fi realizată de către echipa MSP UNIBUC alături de Adrian Vişan, care va analiza aplicaţiile sub aspect tehnic.

În evaluarea aplicaţiilor vor fi luate în considerare, nu neapărat în această ordine: utilitatea aplicaţiei, performanţa tehnică, elementele de grafică şi originalitatea celui care a realizat-o. Vă urăm mult succes şi spor la scris cod bun!

Popularity: 25% [?]

:, ,