Microsoft Student Partners

Cursuri HTML5 la sediul Microsoft

by Manuela-Simona Cojocea on Dec.12, 2011, under Evenimente

Anul 2012 va aduce în prim plan un eveniment îndelung aşteptat: lansarea Windows 8. Pentru a pregati această lansare, Microsoft Romania organizează o caravană de cursuri de HTML5 şi Internet Explorer 9 în toată ţara.

Trainerii implicaţi in proiect alături de echipa Microsoft sunt Catălin Criveteanu, Dan Badea şi Remus Pereni şi au o experienţă impresionantă în programarea web.

E timpul ca toţi studenţii facultăţii noastre(şi nu numai ei!) să beneficieze de training la cel mai înalt nivel, aşa că vă învităm să vă înscrieţi la evenimentele din caravana de HTML5 şi Internet Explorer 9, alegând oraşul şi data care se potriveşte cel mai bine programului vostru! Programul caravanei este următorul( au fost evenimente şi în Cluj şi Timişoara la începutul lunii decembrie!):

|Bucuresti – 12 decembrie| ♦ |Bucuresti – 14 decembrie| |Iasi – 24 ianuarie||Constanta – 26 ianuarie|

|Brasov – 31 ianuarie| ♦ |Bucuresti – 2 februarie||Bucuresti – 7 februarie|

În fiecare dintre zilele de mai sus puteţi alege să participaţi fie la sesiunea de dimineaţă(9:00-13:00) fie la cea de după-amiază(14:00-18:00).

Agenda evenimentelor este următoarea:

• Introducere în HTML5 şi CSS3
    • HTML5: navigation, semantics, video, storage
    • CSS3: media queries, selectors, web fonts, transitions, multiple columns, multiple backgrounds, forms
  • Exemplificarea noilor elemente într-un CMS

Numarul de locuri este limitat! Înscrierea se face la adresa de e-mail techeven@microsoft.com cu subiectul Inscriere workshop [Oras] pe [Data]. Nu uitaţi se precizaţi numele, prenumele, un nr de telefon şi o adresă de e-mail, precum şi la care din cele doua sesiuni doriţi să participaţi.

Echipa MSP UNIBUC încurajează participarea la aceste traininguri mai ales în vederea participării la Hackatonul(cu numeroase premii!) pe care îl vom organiza în facultatea noastră după sesiunea de iarnă.

Popularity: 55% [?]

:, ,